Hozzávalók:
- 10 kg cukor
- 5 l vÃz
- 20 dkg citromsav
- 1,5 kg citrom kicsavart leve és karikára vágott héja
- sok bodzavirág (legalább 100)
- 1,2 dkg benzoesavas nátrium
ElkészÃtés:
10 kg cukorból és 5 l vÃzbÅ‘l sűrű szirupot fÅ‘zünk egy legalább 15 literes edényben (nem kell felforralni, csak a cukor olvadjon föl), kihűtjük. Beletesszük az alábbiakat: 20 dkg citromsav, 1,5 kg citrom kicsavart leve és karikára vágott héja, sok bodzavirág (legalább 100). 5-6 napig állni hagyjuk, többször megkeverjük. Végül a virágot és a citromhéjat kiszedjük belÅ‘le, kicsavarjuk, majd kimossuk. A mosólé 3-4-szeres higÃtással iható. A sűrű szörpöt szitán átszűrjük, üvegbe vagy flakonba töltjük. 8-10-szeres higÃtással iható. Kb. 11-12 l lesz belÅ‘le. Ha azt akarjuk, hogy sokáig elálljon, 12 g benzoesavas nátriumot is keverünk bele a citromsavval együtt, vagy mélyhűtÅ‘ben tároljuk a szörpöt levágott tetejű, kimosott, nylon zacskóval bélelt üdÃtÅ‘s vagy tejes dobozban.
Megjegyzés:
A bodzaszörp a család egyik kedvence. A közismert receptekkel készültnek nincs elég hely a spájzunkban. Ezért találtam ki ezt a tömény szörpöt, ami valóban szörp.
A receptet Smohai Ferenc küldte. Köszönjük!
