Hozzávalók:
5-6 db nagy friss citrom
1/2 l alkohol
1200 g cukor
1 l tejszÃn
3/4 l tej
3 vanÃlia
1 dl sambuca
ElkészÃtés:
A citromok hèjà t a 1/2 liter alkoholban 10 napig à llni hagyjuk.
Majd az 1200 g cukrot szirupnak felfÅ‘zzük. Mikor langyosra hűlt (kevergessük, nehogy megdermedjen!!) felöntjük a citromos alkohollal, 1 l tejszÃnnel, 3/4 l tejjel, hozzà adjuk a 3 vanÃlià t ès 1 dl sambucà t (egy olasz likÅ‘r, hasonlÃt az ouzo-hoz).
ElkészÃtés után egy hétig a hűtÅ‘ben érleljük.
Tanácsok:
Ezt a fajta likÅ‘rt általában télen, karácsony környékén készÃtik házilag – bár az év bármely szakaszában csinálhatjuk.
Étkezések után szokták felszolgálni általában, mint a mirtot (áfonya, ugyanÃgy lehet belÅ‘le krémlikÅ‘rt készÃteni, vagy bármely más gyümölcsbÅ‘l) is, JEGESEN. ElÅ‘segÃti az emésztést. :)
Érdemes fogyasztás elÅ‘tt jégre tenni. Csak óvatosan, mert „ütÅ‘s”.
A receptet beküldte: Lilia24
