Hozzávalók:
1,5 kg savanyú káposzta
1 kg csirkemellfilé
4-5 ek. olÃvaolaj
2 csapott ek. tengeri só
2 közepes vöröshagyma
2-3 csipet bors
3 ek. pirospaprika
száraz vörösbor (én ezt kihagytam)
ElkészÃtés:
A hagymát megtisztÃtjuk, kockára vágjuk és üvegesre pirÃtjuk. Lehúzzuk az edényt a tűzrÅ‘l, összekeverjük a hagymát a pirospaprikával, majd rátesszük a megmosott, apró kockákra vágott csirkehúst, jól összekeverjük és felöntjük annyi vÃzzel, amennyi épp ellepi. Sóval, borssal ÃzesÃtjük és takaréklángon puhára fÅ‘zzük.
Eközben a savanyú káposztát átmossuk friss vÃzzel, majd felforrósÃtott olajon, kevergetés közben megdinszteljük, majd apránként vizet (és száraz vörösbort) adva hozzá, puhára pároljuk (ez kb. 30 perc).
A pörköltet összekeverjük a puha káposztával, 5 percig együtt rotyogtatjuk, majd sovány tejföllel tálaljuk.
Tanácsok:
Jó nagy adag lesz belÅ‘le, ami napokig elég a családnak és minden melegÃtéssel egyre finomabb lesz!:)
Én mindenből a felét vettem és kiszámoltam, hány kcal, ez jött ki: 54 kcal/100 g.
A receptet beküldte: Drenaa84
