Hozzávalók:
- 40 dkg rétesliszt
- 25 dkg sütőmargarin
- 2 dl tejföl
- csipet só
- A töltelékhez:
- 20-20 dkg darált dió, őrölt mák
- 20 dkg porcukor
- 12 dkg mazsola
- 1 citrom reszelt héja
- 2 csomag vanÃliás cukor
- tej, ill. rum
- A forgatáshoz:
- 25 dkg vanÃliás porcukor
ElkészÃtés:
A lisztet, a sót és a margarint a tejföllel gyorsan összegyúrjuk. Három részre osztjuk, és letakarva 15 percre félrerakjuk. Ezalatt elkészÃtjük a töltelékeket: a diót a fele porcukorral, mazsolával, citromhéjjal és a rummal összekeverjük. A mákot ugyanÃgy készÃtjük el, csak rum helyett tej kerül bele. A tésztát kinyújtjuk, 6 cm átmérÅ‘jű pogácsaszaggatóval kiszúrjuk, a leesÅ‘ részeket is összegyúrjuk, nyújtjuk, szaggatjuk. A korongok alsó részére tesszük a tölteléket, feltekerjük, kifli formára hajlÃtjuk. SütÅ‘papÃrral bélelt tepsibe rakjuk, elÅ‘melegÃtett sütÅ‘be tesszük, és közepes lángon kb. 15 perc alatt megsütjük. Még melegen vanÃliás porcukorba forgatjuk. Dobozban sokáig eláll.
Megjegyzés:
Fotó: AS
A receptet Balatincz Ilona küldte. Köszönjük!
