Hozzávalók:
- 10 dkg vaj vagy sütőmargarin
- 11 dkg liszt
- 5 db tojás
- csipet só
- A töltelékhez:
- 1 csomag vanÃlia Ãzű pudingpor
- 5 dl tej
- 2-3 evőkanál cukor
- 3 dl tejszÃn
- kakaó
- porcukor Ãzlés szerint
- A mázhoz:
- 10 dkg étcsokoládé
ElkészÃtés:
A vajat vagy margarint, a sóval és 1 dl vÃzzel felforraljuk, hozzáadjuk a lisztet, elkeverjük, és állandóan keverve addig fÅ‘zzük, amÃg elválik az edény falától. Ha langyosra hűlt, a négy darab tojást egyenként beledolgozunk, alaposan kikeverve, mert ettÅ‘l lesz üreges a fánk. Kikent sütÅ‘lemezre egymástól tekintélyes távolságra 5-6 cm hosszú, vastag csÃkokat nyomunk habzsákból, fél órát pihentetjük, majd a maradék felvert tojással megkenjük, de csak a tetejüket /vigyázat, a tojás ne csorogjon le, mert nem jön fel a tészta/. ElÅ‘melegÃtett sütÅ‘ben 200 fokon kb. 15-20 percig sütjük. A sütÅ‘ ajtaját 15 percig nem szabad kinyitni. A fánkokat a tepsiben hagyjuk kihűlni. Ha kihűlt, hosszában 1/3-2/3 arányban felvágjuk. A pudingporból a szokásos módon elkészÃtjük a pudingot. A tejszÃnt kemény habbá verjük, és Ãzlés szerint porcukorral és kakaóval ÃzesÃtjük. ElÅ‘ször nyomózsákba tesszük a pudingot, és megtöltjük az üregeket oly módon, hogy a krém szintje a tészta fölött legyen. Ezután a tejszÃnhabot tesszük nyomózsákba és a vanÃliapudingra rétegezzük a kakaós tejszÃnt. Végül a levágott felsÅ‘ szeletet ráhelyezzük és lecsorgatjuk olvasztott csokoládéval. A másik variáció: a felsÅ‘ szeleteket lemártjuk az olvasztott csokoládéba, és ha a csokoládé megdermedt ráhelyezzük a krémre.
Megjegyzés:
Ez a süti a kedvencem!
A receptet és a fotót Stssy küldte. Köszönjük!
