Hozzávalók:
- 25 dkg méz,
- 5 dkg vaj,
- 3 egész tojás,
- 10 dkg porcukor,
- 1 evõ
- kanál fahéj,
- 1 kávéskanál szegfüszeg
- 2 dkg szalakáli
- 70 dkg liszt
ElkészÃtés:
A mézet és a vajat langyosÃtsd meg. Egy másik edénybe tedd az egész tojásokat, porcukrot és a fűszereket valamint a szalakálit. Turmixgéppel jól dolgozd össze, majd öntsd bele a langyos vajas-mézbe. Újból dolgozd össze és gyurjál bele kézzel 70 dkg sima lisztet. Takard le és pihentesd szobahÅ‘mérsékleten 1 napig. Másnap nyújtsd ki kb. 4 mm vékonyra, formázd(angyalka, karacsonyfa, csengõ, télapó stb.)kend be felvert egész tojással a tetejét, majd tedd fóliával bélelt tepsibe. Forró sütõbe süsd mogyoró barnára(4-5 perc). Ha kihűlt, gyönyörûen lehet dÃszÃteni, a fenyõre dÃszként felaggatni. Csodálatos illat lengi be a házat.
DÃszÃtõ cukormáz készÃtése:
1 tojásfehérjéhez annyi jól átszitált porcukrot adjál, hogy összekavarva igen sûrû anyagot kapjál.(Habverõvel nem szabad verni!)Kanállal rakj kicsi mennyiséget nejlonzacskóba, a minek sarkára kicsi lyukat vágtál. Úgy rajzolj, mint a ceruzával. SzÃnezheted kakaóporral is a cukormázt. Elõre el lehet készÃteni, és ajándékozz mindenkinek, akit szeretsz!
Megjegyzés:
A legszebb ajándéknak tartom, mert mÃg készÃtem és dÃszÃtem, szeretet tölti be szÃvemet, és gondolatban azokkal vagyok, akiknek ajándékozni fogom. Mit is lehetne szebbet adni…
A receptet Szilágyi Kata küldte. Köszönjük! (A receptet és a szép gondolatot is!)
