Hozzávalók:
- fejenként egy tányér nokedli
- fejenként egy fej hagyma
- tányéronként 1 dl poharas tejszÃn
- tányéronként egy marék reszelt edami sajt
- só
- bors
ElkészÃtés:
A hagymákat meghámozzuk, karikákra vágjuk, paprikás lisztben megforgatjuk, és bÅ‘ olajban kisütjük. Fogjuk a nokedlit, beletesszük egy mikrohullámú sütÅ‘ben használható műanyag tálba, ráöntjük a tejszÃnt, a sajtot, majd sózzuk, borsozzuk, és összekavarjuk. Betesszük a mikrosütÅ‘be, és addig melegÃtjük, amÃg a sajt folyós nem lesz. Közben néha-néha átkeverjük. Tálaláskor kisütött hagymakarikákat szórunk a tetejére.
Megjegyzés:
Bár nem egy fogyókúrás recept, de ha te is bajban vagy azzal, hogy mire használd fel a megmaradt nokedlit, próbáld ki. Nagyon finom!
A receptet Borivi küldte. Köszönjük!
