Hozzávalók:
- A tésztához:
- 5 dkg sütőmargarin
- 2 tojás
- 5 dkg porcukor
- 1 evőkanál méz
- 40 dkg rétesliszt
- 1 kávéskanál szódabikarbóna
- A krémhez:
- 4 evőkanál rétesliszt
- 5 dl tej
- 20 dkg sütőmargarin
- 20 dkg porcukor
- 2 evőkanál kakaó
- 2 csomag vanÃliás cukor
- fél citrom
- A csokimázhoz:
- 3 evőkanál kakaó
- 2 evőkanál cukor
- 3 dkg vaj
ElkészÃtés:
A tésztához a margarint, a 2 tojást, a porcukrot és az 1 evÅ‘kanál mézet gÅ‘z felett kikeverjük, majd ha kihűlt, hozzáadunk 40 dkg réteslisztet és 1 kávéskanál szódabikarbónát (ha nem eléggé lágy a tészta, egy kis tejjel higÃjuk), majd 3 részre osztjuk, és elÅ‘remelegÃtett sütÅ‘ben 180 fokon 3 normál tepsi méretű lapot sütünk belÅ‘le a nagygáztepsi hátlapján (sütÅ‘papÃron).
A krémhez 4 evÅ‘kanál réteslisztbÅ‘l fél liter tejjel pépet fÅ‘zünk, ha kihűlt, 20 dkg margarin és 20 dkg porcukor kikevert elegyébe keverjük két-három részben a fÅ‘tt krémet. Majd az egészet két részre osztjuk. Az egyik felébe 2 evÅ‘kanál kakaót és 1 csomag vanÃliás cukrot, a másik felébe egy fél citrom levét, és szintén 1 csomag vanÃliás cukrot keverünk, és megtöltjük a lapokat. Tetejére csokimázat készÃtünk: 3 evÅ‘kanál kakaóból és 2 evÅ‘kanál cukorból kevés vÃzzel sűrűbb masszát fÅ‘zünk, majd a tűzrÅ‘l levéve 3 dkg vajat olvasztunk el benne. Ha meghűlt, és kicsit sűrűbbé vált, a tésztára öntjük, elegyengetjük. 1 napig hideg helyen tartjuk, hogy jól megpuhuljon. Nagyon finom, kiadós!
Megjegyzés:
Már többféle formáját kipróbáltam, de ez a recept jött be a legjobban!
A receptet és a fotót Gaaby53 küldte. Köszönjük!
