Hozzávalók:
50 dkg gesztenyemassza
2 doboz (kb. 25 darab babapiskóta)
10 dkg Rama margarin
1 csomag vaniliáscukor
2 evőkanál rum
kevés tej
10 dkg mazsola
a tetejére csokoládémáz,
2 dl tejszÃn,
1 evőkanál porcukor
ElkészÃtés:
A babapiskótát az egyik kanál rummal ÃzesÃtett kevés tejben könnyedén megmártjuk, majd egyharmadát egy bombaforma vagy mély tál aljára fektetjük, és az oldalán körös-körül felállÃtgatjuk. Amikor már lehet, a megpuhult piskótákat egymáshoz nyomkodjuk, nehogy hézag legyen közöttük. A gesztenyemasszát a másik kanál rummal, a vanÃliáscukorral, a margarinnal, meg annnyi tejjel, hogy kenhetÅ‘ legyen alaposan kikeverjük. A felét a piskótával bélelt formába töltjük, mazsolával megszórjuk, erre rumos tejben megmártott piskótákat fektetünk. Most a krém maradéka következik, mazsolával meghintve, és az egészet befedjük a maradék tejes rumba mártott babapiskótával. Egy akkora kistányért rakunk rá amely a forma térfogatánál kicsit kisebb, és súllyal lenyomtatjuk. Másnapig a hűtÅ‘szekrényben tartjuk. Másnap a kistányért levéve, a forma tetejére egy tálat borÃtunk, és hirtelen mozdulattal az egészet megfordÃtva, kicsúsztatjuk belÅ‘le a bombát. A tetejére keserűcsokoládé-öntetet csorgatunk. Tálaláskor aki szereti édes tejszÃnhabbal dÃszÃtheti.
ElkészÃtési idÅ‘: 30 perc
Kalóriatartalom: 259 kcal
Szénhidráttartalom: 41,6 gramm
ZsÃrtartalom: 7,84 gramm
A receptet beküldte: tina68
