Hozzávalók:
- 3,5 l tej (3,6% vagy 2,8%)
- 5 cl 10 % ecet
- 3 evőkanál só
ElkészÃtés:
A tejet felforraljuk, és ha kezd futni, elzárjuk. A sót és az ecetet beleöntjük a tejbe, kicsit kevergetjük, mÃg teljesen kicsapódik. SzűrÅ‘be vagy konyharuhába öntjük, és hagyjuk egy fél órát lógva kicsepegni és dermedni, utána akár már tálalható is.
Ha ÃzesÃtett sajtot szeretnénk, akkor még a dermedés elÅ‘tt, a szűrÅ‘be öntés után rakhatunk bele aprÃtott lilahagymát, olÃvát, fokhagymát, zöldfűszereket stb. A különbözÅ‘ változatoknak csak a képzeletünk szab határt!
Megjegyzés:
Gyors és nagyon finom. Legjobb házi tejbÅ‘l, de zacskósból is elkészÃthetÅ‘. EbbÅ‘l a mennyiségbÅ‘l kb. 40 dkg sajt lesz.
A receptet Mirmos küldte. Köszönjük!
