Hozzávalók:
- 25 db virágfej
- 3 l vÃz
- 2 dkg szalicil
- 5 dkg citromsav
- 2 kg és 15 dkg kristálycukor
ElkészÃtés:
A virágfejeket megmossuk. Belerakjuk a vÃzbe a szalicillel és a citromsavval. 1 napot állni hagyjuk. Ezután leszűrjük, 2 kg kristálycukrot teszünk hozzá. Kb. 3 napig állni hagyjuk, közben kevergetjük, hogy a cukor elolvadjon. 3 nap múlva 15 dkg kristálycukrot karamellizálunk, és hozzáüntjük a sziruphoz, ettÅ‘l lesz szép szÃne. Ezzel kész is a szörp, ami télre is elrakható.
Megjegyzés:
Én személy szerint semmilyen bodzás dolgot nem szeretek, ez viszont tényleg isteni!
A receptet Ancsa küldte. Köszönjük!
