Hozzávalók:
Tésztához:
50 dkg liszt
2,5 dkg élesztő
1 kávéskanál cukor
5 evÅ‘kanál étolaj vagy olÃva olaj
só
2,5 dl tej
Töltelékhez:sűrÃtett paradicsom,vagy (és) ketscup,pizzafűszer,só,tetszés szerint apróra vágott sonka,kolbász,császárszalonna,gomba,fÅ‘tt tojás…
ElkészÃtés:
A tészta hozzá valóit össze gyúrod,és hagyod hogy meg keljen.A tölteléket Ãzlés szerint készÃted.A lényeg hogy a pizzafűszer, a paradicsom püré,és ha kell akkor a ketscup bele kerüljön.De a többi Ãzlés kérdése.Össze keverni az egészet.A tésztából kis pogácsákat szaggatunk és kicsit kézzel megnyújtjuk.Majd egy kis kanál töltelék,és félbe hajtjuk,félhold alakra.SütÅ‘be rakjuk egy kis idÅ‘re,de ne hagyjuk hogy nagyon megpiruljon (kiszárad).
Tanácsok:
Szerintem isteni finom,ha jó sok császárszalonna van bent,vagy sonka.Nálunk Ãgy a kedvenc!
ElkészÃtési idÅ‘: 50 perc
A receptet beküldte: Bottyán
