Hozzávalók
- elkészÃtés:–
- nehézség:Nincs beállÃtva
- sütési hÅ‘fok:–
- sütési idÅ‘:–
-
8 tojásfehérje
18 dkg kristálycukor
2 tojás
3 tojássárgája
5 dkg porcukor
1 cs. vanÃliás cukor
5 dkg liszt
15 dkg baracklekvár
ElkészÃtés
A tojásfehérjéket verd habbá úgy, hogy közben beleszórod a kristálycukrot. A két egész tojást a tojássárgákkal, meg a porcukorral keverd fehéredésig, add hozzá a vanÃliás cukrot, meg a lisztet, és alaposan dolgozd el. Fektess a tepsibe két darab 15×40 centis sütÅ‘papÃrt. A fehér masszát töltsd csillagcsöves nyomózsákba, és nyomj a papÃrokra hosszában 3 csÃkot úgy, hogy köztük 1 ujjnyi távolság maradjon. Ezt töltsd ki a sárga masszával. Tedd a tepsit elÅ‘melegÃtett sütÅ‘be, és 180 fokon 10-15 perc alatt süsd meg. Fejtsd le róla a papÃrt, majd az alsó felüket kend meg baracklekvárral, és tapaszd Å‘ket egymáshoz. Rövid ideig pihentesd, majd kétujjnyira szeleteld fel. Szitálj rá porcukrot. Én piramisszerűen csináltam. Csináltam 2 db – 4 fehér csÃk közé nyomott 3 sárga csÃkot. 1 db – 3 fehér csÃk közé nyomott 2 sárga csÃkot. 1 db – 2 fehér csÃk közé nyomott 1 sárga csÃkot, és még maradt egy fehér csÃk a végén, amit ki tudtam nyomni a zsákból. Ezeket épÃtettem egymásra.
