Hozzávalók:
- 1 kg burgonya
- 30-40 dkg sajt (attól függően lehet variálni, ki mennyire sajtosan szereti)
- 2 db nagyobb paradicsom
- 1 nagy pohár tejföl
- 1 kiskanál mustár
- legalább 4 szál virsli
- kolbász, krinolin Ãzlés szerint
- 1 kiskanál tárkony
- 1/2 kiskanál oregánó
- ételÃzesÃtÅ‘
- pár csepp olÃvaolaj
ElkészÃtés:
Félig megfÅ‘zöm a burgonyát héjában, majd meghámozom, és az olajjal meglocsolt tepsibe karikázom. Rápakolom a felkarikázott virslit, majd megszórom egy leheletnyi oregánóval, ételÃzesÃtÅ‘vel és tárkonnyal. Óvatosan az oregánóval, mert erÅ‘s illatú és Ãzű fűszer, ha túl sokat rakunk rá, elnyomja az étel Ãzét. A nagy pohár tejfölbe mustárt keverek, majd vékonyan rákenem a tepsiben lévÅ‘kre. Megszórom reszelt sajttal (ajánlanám a parmezánt!), majd ismét krumpliréteget viszek fel. Ezúttal fűszert szórok, majd néhány szelet paradicsomkarikát teszek rá, majd a virslit, krinolint (aki szereti, kolbászt is tehet). Most vékonyan, elszórtan rakok fel burgonyát, és a tepsiben nagyobb szelet sajtokat helyezek el, vegyesen. Ehhez füstölt sajtot ajánlok. Ismét megkenem, ezúttal vastagon a tejföllel, rakok mellé további paradicsomkarikákat sajttal. Itt is megfűszerezem Å‘ket. A további rétegeknél arra kell figyelni, hogy a paradicsom, a tejföl és olykor a puhább sajt is hajlandó levet engedni, ebben a fűszer szétfolyik, tehát csak óvatosan a fűszerezéssel! Ezután a szint után mindig fűszerezzünk és húsféléket rakjunk bele. A legfelsÅ‘ szint tejföllel és sajttal (vagy csak simán sajttal) legyen lefedve. Dekorációnak lefűszerezhetjük és néhány paradicsomkarikával dobhatjuk fel az ételt. Kb. 30-40 percig sütjük. Azt, hogy elkészült, felismerhetjük mennyei illatáról, valamint a tetején gyönyörű aranybarnára sült sajtról.
Megjegyzés:
Nagyon finom és könnyen elkészÃthetÅ‘ étel, ráadásul nem drága, és még dekoratÃv is. Nálunk nagy kedvenc, másnapra nem is marad belÅ‘le. :)
A receptet Bia küldte. Köszönjük!
