Hozzávalók
- elkészÃtés:60 perc
- nehézség:normál
- sütési hőfok:150-160 ℃
- sütési idő:40 perc
- Sárga tészta
16 dkg margarin
16 dkg cukor
1 cs. vanÃliás cukor
1 citrom reszelt héja
3 tojás
12 dkg liszt
késhegynyi sütőpor - Barna tészta
16 dkg margarin
16 dkg cukor
1 cs. vanÃliás cukor
3 tojás
10 dkg liszt
2 dkg kakaó
késhegynyi sütőpor - Szükséges még
barackÃz
- Csokoládémáz
20 dkg porcukor
3 ek kakaó
5 dkg margarin
3 ek forró vÃz
ElkészÃtés
Sárga tészta: margarint, cukrot, vanÃliás cukrot, reszelt citromhéjat habosra keverem, a fehérjét kemény habbá verem és belekeverem a masszába, majd a sütÅ‘poros lisztet adom hozzá. SütÅ‘papÃrral bélelt tepsibe kenem. Közben a barna tésztát elkészÃtem ugyan Ãgy. Miután megsültek a sárga tésztát megkenem baracklekvárral, ráteszem a barnát, félbe vágom, megkenem, a két felet ráteszem a másik kettÅ‘re, és hosszában elkezdem Å‘ket felvágni, (ekkor egymáson lesz 4 csÃk sárga – barna – sárga – barna, bekenem lekvárral, és ráteszek egy másik sort, de úgy, hogy a sárga felet barna legyen). Mondjuk én 4-et pakolok egymásra, és mindig meg kell kenni lekvárral, (ez tartja össze), majd a végén csokimázzal bevonjuk. Egy tálban összekeverjük a kakaót és a cukrot, hozzáadom a lágy margarint, és 3 evÅ‘kanál meleg vizet, (gyorsan kell dolgozni, mert gyorsan megdermed), és ezzel bevonjuk a süteményt. Hagyjuk hadd dermedjen meg rajta a csoki máz.
