Hozzávalók:
- 4 szép szelet borjú- vagy marhahátszÃn
- 2 dl tejszÃn
- 1 szál friss torma
- 2 evőkanál Worcestershire szósz
- só
- bors
- cukor
- olaj
- petrezselyemzöld
ElkészÃtés:
A hátszÃnszeleteket gyengén kiverjük, sózzuk, borsozzuk, némi olajjal leöntve egy éjszakára, de legalább 3-4 órára betesszük a hűtÅ‘be, többször átforgatjuk.
A tormát lereszeljük, elkeverjük a tejföllel, a Worcestershire szósszal és cukorral, kész is a mártásunk.
A pácból kivett hátszÃnszeleteket a felhevÃtett pácolajban megsütjük, ki hogy szereti (médiumra, angolosra, stb).
A kisütött hátszÃnszeleteket a mártással áthúzzuk, petrezselyemmel meghintjük. Köményes újburgonyát adunk mellé.
Megjegyzés:
A receptet Nordkapp küldte. Köszönjük!
