Hozzávalók:
1 evőkanál fekete tea
1 levél zselatin (vagy egy evőkanál zselatin por
50 g cukor
2 tojássárgája
1 teaskanál citromlé
1 teáskanál rum
2,5 dl tejszÃn
A salátához:
2 narancs
100g kajszibarack lekvár
2 kiwi
1 banán
ElkészÃtés:
Felforralunk 8 evőkanál vizet,beleszórunk 1 evőkanál fekete teát,levesszük a tűzről és lefedve ázni hagyjuk. 4perc múlva leszűrjük.
A zselatint hideg vÃzben áztatjuk,majd a forró teában feloldjuk. (Ha zselatin port használunk,a teában feloldjuk.)
Ezután hűlni hagyjuk.
A cukrot,tojássárgáját,citromlevet és a rumot világos habbá keverjük.A tejszÃnt keményre verjük.
A teát kihűlésig,sűrűsödésig kevergetjük,a tojáshabbal együtt a tejszÃnhabhoz vegyÃtjük. A krémet lefedjük,megfagyasztjuk.
A narancsokat meghámozzuk,a gyümölcshúst a hártyáról levágjuk. A maradékot kicsavarjuk,levét a lekvárral összekevrjük,és hozzáadjuk a naracsot.
Röviddel tálalás elÅ‘tt kiwi és banán szeletekkel gazdagÃtjuk.
Tanácsok:
Mi illik hozzá?
A dÃszÃtéshez tejszÃnhab vagy csokoládéforgács.
Tálalskor:
A fagylaltos kelyheket és a gyümölcs salátát hűtsük le. Formáljunk fagylaltoskanállal félgömböket vagy evÅ‘kanállal,és dÃszitsük!
Egy adag 415 kcal-t ill. 1738 kJoule-t tartalmaz.
ElkészÃtési idÅ‘: 30 perc
A receptet beküldte: d.andy22
