Hozzávalók
- elkészÃtés:–
- nehézség:Nincs beállÃtva
- sütési hÅ‘fok:–
- sütési idÅ‘:–
-
őzgerincforma vagy nagyobb kerek jénai tál
alufólia
folpack
gyümölcs (idény szerint, eper, meggy, őszibarack)
babapiskóta
1 dl langyos vÃz
2 púpozott tk étkezési zselatin
1 csomag vanÃliáscukor
2 dl kefÃr
8 ek kristálycukor
0,5 kg tehéntúró (papÃros)
ElkészÃtés
Nagyobb tálban összekeverem a túrót, cukrokat és a kefÃrt. A gyümölcsöt (pl. 5 db kisebb Å‘szibarack) megmosom, lehúzom a héját ill. kimagozom, és kb. fél meggyszem nagyságúra vágom, lecsepegtetem. Kisebb lábasban langyos vÃzhez keverem a zselatint, és folyamatos kevergetés mellett felforralom, majd tűzrÅ‘l levéve hagyom hűlni szobahÅ‘mérsékletig. Kibélelem folpackkal a formát, ill. jénait. A túrós masszához keverem a gyümölcsöt, majd a zselatint, és a formába öntöm, tetejére babapiskótát teszek (1 rétegben, ha kell eltöröm, keményebb felével lefelé). Lefedem alufóliával és a hűtÅ‘be teszem min. 5 órára. Kiveszem a hűtÅ‘bÅ‘l, leveszem az alufóliát, ráteszek a tetejére egy nagyobb lapos tányért, és egy hirtelem mozdulattal megfordÃtom. Lehúzom a folpackot és már lehet is szeletelni. A 9 hónapos kislányom is szereti.
Tippek
Ha túl sok a gyümölcs, akkor nagyon hÃg lesz a süti.
gyermekkel is készÃthetÅ‘
