Hozzávalók
- elkészÃtés:–
- nehézség:Nincs beállÃtva
- sütési hőfok:nincs megadva
- sütési idő:nincs megadva
- Tésztához
2 ek. natúr kakaópor
2 ek. folyékony édesÃtÅ‘
2 ek. 12 %-os tejföl
1 mokkáskanál szódabikarbóna
6 evÅ‘kanál vÃz
8 evőkanál zabkorpa
6 tojás - Túrókrémhez
1,5 cs. sovány túró (kb. 35-40 dkg)
1 cs. sovány tejpor (9 dkg)
1 dl tejföl
reszelt citromhéj
1,5 ek. folyékony édesÃtÅ‘ - Zseléhez
2 cs. vanÃliás pudingpor
1 ek. folyékony édesÃtÅ‘ (nem feltétlen kell)
fél cs. narancs Ãzű italpor
7 dl szénsavas ásványvÃz
ElkészÃtés
Tészta: a tojások sárgáját elkeverjük az édesÃtÅ‘vel, a vÃzzel és a tejföllel. Hozzáadjuk a zabkorpát a szódabikarbónával, majd a kakóport. Végül hozzákeverjük a felvert tojásheférje-habot. SütÅ‘papÃrral bélelt közepes méretű tepsiben sütjük. A sütÅ‘t elÅ‘ kell melegÃteni, és a sütÅ‘ajtót a sütés alatt nem szabad nyitogatni! Túrókrém: mivel az ötlet a U1 kókuszos golyótól származik, úgy kell nekiállni, mint annak: a tejporhoz kanalanként keverjük hozzá a tejfölt. Utána hozzáadjuk az áttört túrót, az édesÃtÅ‘t és a citromhéjat. Kicsit hűtÅ‘be rakjuk, hogy összeáljon. Zselé: elÅ‘ször elkészÃtjük az italport: egy másfél literes ásványvÃzhez hozzákeverjük a csomag italport (óvatosan, mert a szénsav miatt kifut!). EbbÅ‘l kimérünk 6 dl-t, és feltesszük forralni. 1 dl-ben pedig elkeverjük a 2 cs. pudingport. Ha valaki édesen szereti, hozzákeverhet még édesÃtÅ‘t. Ha felforrt, hozzáadjuk a pudingos masszát, és 1-2 percig forraljuk. Langyosra hűtjük. A kihűlt tésztalapra rákenjük a túrókrémet, majd a langyos zselét. HűtÅ‘be teszük, hogy megdermedjen a zselé és a krém. Tanácsok: az eredeti üdÃtÅ‘s recept tésztájába olajat (1 dl) is kell rakni. Mivel én ezt kihagytam, egy kicsit szárazabb lett. Esetleg ha valaki ezt nem szeretné, tehet bele 1-2 kanálnyi olÃvát. Bármilyen diabetikus üdÃtÅ‘t is lehet használni, a lényeg, hogy szénsavas legyen! Zabkorpa helyett pedig természetesen lehet U1-es lisztet is használni! Második alkalommal már nem tejporrral, hanem zselatinnal készÃtettem a túrókrémet. Ebben az esetben tejport nem rakok bele, viszont 2 csomag (50 dkg) túró megy bele. 2 dl langyos vÃzben el kell keverni 3 púpos kiskanál zselatint, s felforralni. Kicsit hűteni, s ha langyos, hozzákeverni a túrókrémhez, majd rákenni a sütire. Végül, de nem utolsósorban egy újabb tipp: ha zabkorpa helyett búzakorpával készül a piskóta, nem lesz olyan száraz!
gyermekkel is készÃthetÅ‘
