Hozzávalók:
ElkészÃtés:
Közepes méretű tepsi (én jénaiban szoktam sütni, mert látványnak is szép a rétegezÅ‘dés) alját kivajazom, belekarikázok 2 szál (egy sor) póréhagymát, 4 db (egy sor) vékonyan szelt nyers burgonyát, ezekre kerül 1 csomag (egy sor) mirelit zöldborsó, mirelit kukorica, aki szereti, egy sor mirelit sárgarépa. A zöldségek közé szórok sót, borsot és Å‘rölt szerecsendiót. A zöldségek tetejére sorolom a tetszés szerint fűszerezett csirkecombokat, bevonom fóliával (én a jénai tetejét teszem rá), és betolom a sütÅ‘be. Nem kell vÃz és semmi a zöldségek alá, mert a fagyasztott termékek kiengednek, és ebben párolódik az egész költemény. Ez idÅ‘ alatt a Knorr Paprikás-tejfölös Rafinériát 2,5 dl vÃzben megfÅ‘zöm, amikor átpárolódott a tepsiben lévÅ‘ csirkecomb és nincs alatta vÃz, akkor a tetejére öntöm a Rafinériát, és nem borÃtom már be semmivel, hanem átsütöm az egészet.
Egyszerre fő és sül a hús és a köret. Én ezért szeretem, a családom pedig azért, mert nagyon-nagyon finom!!!
Megjegyzés:
A receptet Kalmár Jenőné küldte. Köszönjük!
