Hozzávalók:
-500 g lencse
-fél üveg kechup (cukorbetegeknek lehet sűrÃtett paradicsom, ecet és édesÃtÅ‘ keverékével)
-2-3 pár virsli
-4 nagyobb fej vöröshagyma
-bors Ãzlés szerint
-olaj a hagyma párolásához
ElkészÃtés:
A lencsét felrakjuk főni.
A voroshagymát felkarikázzuk és olajon üvegesre sütjük.
Virsliket megfőzzök.
A kész anyagokat (főtt lencsét, hagymát és a felkarikázott vrslit) egy nagyobb tálba öntjük. Hozzányomjuk a kechupot és végül borssal megszórhatjuk.
Akár kenyérrel, de magában is fogyasztható.
Jó étvágyat!
Tanácsok:
Nagyon finom és erÅ‘s Ãzű saláta. Gyorsan elkészÃthetÅ‘, nagy adag lesz és viszonylag olcsó is.
Nagyon szereti a környezetünk is, eddig mindenkinek bejött. FÅ‘leg szilveszterre szoktuk készÃteni.
A receptet beküldte: Venes
