Hozzávalók:
Literenként adom meg:
-1 db tejszÃnes(camping)ömlesztett sajt
-1 db tyúkhúsleveskocka
-1 db közepes fej vöröshagyma
-1 gerezde fokhagyma
-1 dl tejszÃn
-vaj
-fehér bors
-szárÃtott petrezselyem zöld
– liszt(fogyókúrásan étkezési keményÃtÅ‘vel is besűrÃthetÅ‘)
ElkészÃtés:
A vhagymát karikákra vágod és annyi olvasztott vajon aranysárgára fonnyasztod,amennyi ellepi.Miután aranysárga szÃnűre fonnyasztottad belerakod a felaprózott fhagymát és kevergetve kicsit azzal is fonnyasztod,majd 1 liter vÃzzel felengeded.Beleteszed a húsleveskockát és fÅ‘zzöd(kb.20-30 percig),de csak úgy,hogy gyöngyözzön,majd belenyomod a sajtot,beleszórod a f.borst,petrezselyemzöldjét és addig fÅ‘zzöd,mÃg a sajt elolvad.A tejszÃnt annyi liszttel kevered össze,hogy tejföl sűrűsségű legyen,majd fozatosan belekevered a levesbe és jól összeturmixolod.
Tálalás:sajtot reszelsz a tányérba arra mered rá a meleg levest,tetejére pedig pirÃtott kenyeret szórsz.
Jó étvágyat!!!
ElkészÃtési idÅ‘: 60 perc
A receptet beküldte: Csiga78
