Hozzávalók:
4 dl tej
1 csomag túró
1 csomag vanÃliás cukor
15 dkg cukor
10 dkg vaj,
3 teáskanál zselatin
gyümölcs
babapiskóta
ElkészÃtés:
1 csomag túrót 1 dl tejjel, 1 csomag vanÃliás cukorral összeturmixolunk. 10 dkg vajat 10-15 dkg cukorral kikeverünk habosra. Ezután az elkészÃtett túrót a vajjal és még 1 dl tejjel óvatosan összekeverjük. 2 dl tejben 3 teáskanál zselatint feloldunk, felfõzzük (nem kell forralni), amikor langyosra hûl, hozzákeverjük a már elkészÃtett túróhoz.
Azután a formába rakjuk rétegesen: elõször a túrót, utána egy réteg gyümölcsöt, ismét a túrót, és Ãgy tovább. A felsõ réteg ismét túró legyen. A tetejére babapiskótát rakunk. Lezárjuk a formát és betesszük a hûtõszekrénybe. Kb. 1 óra múlva kivesszük, ráfordÃtjuk a tálcára. Az alsó tetõt levesszük, Ãgy könnyen leemelhetjük a formát róla. A végén még dÃszÃthetjük gyümölccsel és tejszÃnhabbal.
A receptet beküldte: Anett83
