Hozzávalók:
1 l tej
4 tojás
4 evk. liszt
4 evk. cukor
1 vanÃlia (ezt már én tettem hozzá)
babapiskóta
Al Chermes likőr (olasz likőr, süteményekhez használják)
vÃz és cukor a likÅ‘r hÃgÃtására
ElkészÃtés:
A tejben elkeverem a cukrot, a vanÃliát és a tojásokat, majd felteszem lassú tűzre. Amikor kezd langyosodni beleszórom a lisztet és csomómentesre kavarom, sűrűre fÅ‘zöm.
A likÅ‘rt felhÃgÃtom fele-fele arányban vÃzzel és cukrozom (Ãzlés szerint).
A babapiskótákat megforgatom a likőrös folyadékban és egy mély tál aljára sorolom. A krémmel rétegezem.
piskóta-krém-piskóta-krém
Tanácsok:
Érdemes egy nappal fogyasztás elÅ‘tt készÃteni és a hűtÅ‘ben tartani, hogy a piskóta rendesen megpuhuljon.
A receptet beküldte: Lilia24
