Hozzávalók:
- 6 tojásból kakaós piskóta
- A krémhez:
- 3 dl tej
- 3 evőkanál liszt
- 1 tojás
- 2 csomag vanÃliás cukor
- 20 dkg cukor
- 28 dkg sütőmargarin
- 1-2 evőkanál kakaó
- A csokimázhoz:
- 3 evÅ‘kanál forró vÃz
- 3 evőkanál kakaó
- 20 dkg porcukor
- 3 dkg sütőmargarin
ElkészÃtés:
A tejbÅ‘l, lisztbÅ‘l, tojásból, vanÃliás cukorból és kevés margarinból krémet fÅ‘zünk. A 20 dkg cukorból és 28 dkg margarinból szintén krémet keverünk. Amikor a fÅ‘zött krém közepesen kihűlt, a két masszát habosra keverjük. Megfelezzük, és elÅ‘ször a fehér krémet kenjük a piskótára, a másik felébe 1-2 evÅ‘kanál kakaót teszünk, és rásimÃtjuk a fehér krémre. A csokimáz hozzávalóit kikeverjük, és hidegen a tetejére kenjük. Forró késsel szeleteljük.
Megjegyzés:
A négy és fél éves kisfiam és az apukája is nagyon szereti.
A receptet Era küldte. Köszönjük!
