Hozzávalók:
1 nagy csirke,
25 dkg cérnametélt,
10 dkg reszelt parmezán jellegű sajt,
5 dkg vaj,
2 dl tejszÃn,
1 dl tejföl,
2 gerezd fokhagyma,
1 mokkáskanál őrölt fehér bors,
késhegynyi őrölt szerecsendió-virág,
Ãzlés szerint só.
ElkészÃtés:
A csirkét tisztÃtás után töltésre elÅ‘készÃtem. A bÅ‘rét kézzel óvatosan fellazÃtom úgy, hogy az sehol se szakadjon el, de váljon el a csirke húsától. (A mellénél és a comboknál lehetséges ez a művelet.) A cérnametéltet forrásban lévÅ‘ sós vÃzbe teszem és félpuhára fÅ‘zöm, majd leszűröm. 3 dkg olvasztott vajra szedem, összekeverem a reszelt sajttal, a fűszerekkel, 1 dl tejföllel és a tisztÃtott, zúzott fokhagymával. A tölteléket fakanál (vagy nyomózsák, esetleg egyik végén kilyukasztott nejlonzacskó) segÃtségével a csirke bÅ‘re alá töltöm, majd tűzálló tálba vagy tepsibe teszem. Leöntöm a tejszÃnnel, rámorzsolom a maradék vajat, és a tálat lefedem. Langyos sütÅ‘be téve legalább egy órán keresztül sütöm, közben a lángot fokozatosan növelem. A tetejét levéve ezután mindkét oldalán megpirÃtom. 10 percnyi pihentetés után felszeletelem és meleg tálra teszem a csirkedarabokat, köré rakom a hasából kivett sajtos tölteléket és párolt gyümölcsöt: almát, körtét, barackot, meggyet helyezek mellé, s ezt a csirke pecsenyelevével meglocsolom.
A receptet beküldte: badonyimariaeva
