Hozzávalók:
kb.1 kg húsos(de nem zsÃros)sertéscsont
0,5 kg darált sertéshús
3-4 szál sárgarépa
1 fej hagyma
2 szál petrezselyemgyökér
2 ek.olaj
1 ek.liszt
2-3 gerezd fokhagyma
néhány szemesbors
só,bors,pirospaprika Ãzlés szerint
1-1,5 l savanyúkáposztalé
2-3 ek rizs
ElkészÃtés:
A csontokat bô hideg vÃzben,kevés sóval fôni tesszük.20-30 perc után,ha felforrt lehabozzuk,hozzáadunk pár szem borsot,a darabokra vágott zöldséget és a hagymát.Addig fôzzük,amÃg minden megpuhul,ekkor átszûrjük, a húst leszedjük a csontokról és a sárgarépa darabokkal visszatesszük a levesbe.A darált húst sóval,borssal,pirospaprikával,zúzott fokhagymával ÃzesÃtjük,kis gombócokat formálunk és a levesbe dobjuk.Hozzáadjuk a rizset is,és készre fôzzük.Világos,paprikás rántással berántjuk,és hozzáadjuk az elômelegÃtett káposztalét,és mégegyszer felfôzzük a levest.
Tanácsok:
A sóval érdemes vigyázni,nem kell sok hozzá,mivel a káposztalé ált.elég sós.
Káposztalevet lehet kevesebbet is belefôzni,tálaláskor meg külön kÃnálni,Ãgy mindenki kedvére savanyÃthatja a levest.
Jó étvágyat!:)
A receptet beküldte: birogaby
