Hozzávalók:
1 fej édeskáposzta
maréknyi megmosott rizs
egy kis füstölt husi (jó löncshús is)
paradicsomsűrÃtmény
só
olaj
liszt
pirospaprika
vöröshagyma (kb. egy kiskanálnyi)
ElkészÃtés:
Az édeskáposztát megtisztÃtom, 4 felé vágom, kb. fél centisre vagdosom és egy fazékba a megmosott rizzsel és a füstölt hússal (nem kell sok) felteszem fÅ‘ni (kicsit több vÃzbe, mint ami ellepi). Picit sózom. Ha megpuhult, ráöntöm a paradicsomsürÃtményt, majd rántást teszek rá:
kis lábasban 2 ek.-nyi olajat felhevÃtek, beleteszek annyi lisztet, amennyit felvesz, majd jön bele az apróra vágott vöröshagyma, végül a pirospaprika.
Beleöntöm a főzelékbe, összerottyantom, és ha besűrűsödött, már kész is vagyunk. :)
Tanácsok:
Tejföllel isteni finom. :)
ElkészÃtési idÅ‘: 60 perc
A receptet beküldte: Hisztikirálynő
