Hozzávalók:
4 kg-os pulyka,
1 kisebb libamáj(25 dkg),
2 dl tej, 5 dkg vaj,
4-5 szem gomba,
1 kávéskanál kapribogyó,
1 zsemle,
2 kemény tojás,
2 gerezd fokhagyma,
1 kg főtt, hámozott gesztenye,
1 nyers tojás,
só,
bors,
3-4 kanál zsÃr.
ElkészÃtés:
A pulykát két nappal előbb besózzuk.
Amikor a készÃtéséhez fogunk, elÅ‘bb pár órát álljon szobahÅ‘mérsékleten, hogy ne legyen hideg. A libamájat és a pulyka máját a tejben és a vajban a gombával és a kapribogyóval megsütjük. Ha kihűlt, ledaráljuk a tejben áztatott és kicsavart zsemlével, a kemény tojásokkal, a fokhagymával és a gesztenye felével. Ha van egy kis maradék sült hús vagy gépsonka, azt is ledarálhatjuk. Eldolgozzuk a nyers tojással, sóval, borssal és a sült májak levével. A keverékkel megtöltjük a pulykát a bÅ‘re alatt, az egészben maradt gesztenyéket pedig a hasüregébe tesszük. A zsÃrt megforrósÃtjuk és mindenütt megöntözzük vele a pulyka bÅ‘rét, nehogy párolás közben felhasadjon. Aláöntünk egy pohárnyi forró vizet és fedÅ‘ alatt 2 óra hosszat pároljuk. Ha kell, még utána öntünk 1-1 merÅ‘kanál forró vizet. Utána sütÅ‘be tesszük, saját levével öntözgetve 1-2 órán át sütjük, aszerint, hogy milyen idÅ‘s és mekkora a pulyka. IdÅ‘nként meg is forgatjuk, hogy minden oldala szép rózsaszÃnűre piruljon.
ElkészÃtési idÅ‘: 180 perc
A receptet beküldte: nefis
