Hozzávalók
- elkészÃtés:45 perc
- nehézség:könnyű
- sütési hőfok:200 ℃
- sütési idő:20 perc
-
1 bögre (2 dl) vÃz
4 evőkanál keserű kakaópor
2 bögre finomliszt (kb. 25 dkg)
1 bögre kristálycukor (kb. 20 dkg)
1 evőkanál szódabikarbóna
1 dl natúr joghurt
1 csomag vanÃliás cukor
2 tojás
22 dkg Rama Sütőmargarin - A tetejére
jó maréknyi durvára vágott mogyoró vagy dió
1 csomag vanÃliás cukor
12 dkg porcukor
6 evőkanál natúr joghurt
4 evőkanál keserű kakaópor
12 dkg Rama Sütőmargarin - A tepsi kikenéséhez
2-3 dkg Rama Sütőmargarin
ElkészÃtés
A vizet egy kisebb lábasba öntjük, a margarint és a kakaót hozzáadjuk, kevergetve fölforraljuk, a tűzrÅ‘l lehúzzuk. A lisztet a cukorral és a szódabikarbónával összeforgatjuk, az elÅ‘zÅ‘ekhez keverjük. Ezután kerül bele a joghurt, a tojás és a vanÃliás cukor.
Egy kb. 30×25 cm-es tepsit margarinnal kikenünk, a tésztát beleöntjük, és nedves késsel elsimÃtjuk. Ezt a munkát szÃvesen megcsinálják a gyerekek is! ElÅ‘melegÃtett sütÅ‘ben, a közepesnél nagyobb lánggal (200 °C, légkeveréses sütÅ‘ben 180 °C) kb. 20 percig sütjük.
A tészta tetejére valókat a mogyoró kivételével megmelegÃtjük. Amikor a cukor felolvad benne, akkor keverjük bele a mogyorót is. Ezt a masszát egyenletesen a kisült, még meleg tészta tetejére kenjük, és csak akkor szeleteljük föl, amikor ez a bevonat megszilárdul rajta.
gyermekkel is készÃthetÅ‘
