Hozzávalók:
Fél fõtt csirke, 1 doboz morzsolt csemege kukorica konzerv, 2 dl majonéz, 1 dl tejszÃn, 2 dl tejföl, 1 nagy fej vöröshagyma, 5 dkg mazsola, 1/2 dl rum, 2 nagy csokor petrezselyemzöld, Ãzlés szerint mustár, só, õrölt fehér bors, csipetnyi cukor, 2 evõkanál zselatinpor.
ElkészÃtés:
A megmosott, leszárazott mazsolát elõzõ este a rumba beáztatom. Másnap összekeverem a leszûrt kukoricakonzervvel, a kicsontozott és laskára vágott fõtt csirkével, a megtisztÃtott, nagyon apróra vágott és megsózott vöröshagymával. A majonézbe keverem a nagyon finomra metélt petrezselyemzöldet, a mustárt, a sót, a borsot, a cukrot és a tejfölt. Kis lábosba szórom a zselatinport, ráöntöm a tejszÃnt és kis lángon, állandó keverés közben addig melegÃtem, amÃg a zselatin teljesen elolvad. Ezután átszûröm, hozzákeverem a majonézes mártáshoz, majd az egészet a saláta többi részével összekeverem. Jól átforgatom és vagy egy dÃszes formába, pl. õzgerincbe, vagy több apró formába töltöm. Letakarva, hûtõszekrényben legalább fél napig dermesztem, és tálalás elõtt a forma alját egy pillanatra forró vÃzbe mártom, ezután és az ételt salátalevéllel bélelt tálra borÃtom. Szépen szeletelhetõ, finom saláta, amelyhez még külön is szoktam tartármártást és pirÃtott kenyérszeletkéket kÃnálni.
ElkészÃtési idÅ‘: 40 perc
A receptet beküldte: elvira1
