Hozzávalók:
1. 50 gramm vaj vagy margarin (sózatlan
2. 2 evőkanál kakaópor
3. 50 gramm csokoládé (min. 70%-os)
4. 1 db tojás
5. 1 db tojásfehérje
6. 120 gramm kristálycukor
7. 50 gramm liszt
ElkészÃtés:
A sütÅ‘t elÅ‘melegÃtjük 160 fokra.A vajat és a csokoládét egy nagyobb, forrásban levÅ‘ vÃzzel teli lábas fölé helyezett kisebb üstben felolvasztjuk, majd a tűzrÅ‘l levéve addig keverjük, amÃg teljesen egyenletes, csomómentes masszát alkot. Hagyjuk kihűlni, – kb. 10 perc. Az egész tojásokat, a tojásfehérjét és a cukrot tegyük egy keverÅ‘tálba, és elektromos habverÅ‘vel keverjük és habosÃtsuk. A masszát a hűlÅ‘ csokoládékeverékhez adjuk, alaposan elkeverjük. Kifejezetten ügyeljünk arra, hogy a csokoládé már ne legyen forró, különben a tojásfehérje kicsapódik vagy összeesik. Ha kész, keverjük hozzá a finomlisztet. SütÅ‘formákba helyezzük a masszát, és kb. 12 percen át, tűpróbáig sütjük. Tálaláskor egy lekvárt vagy egy gombóc fagyit teszünk mellé.
Tanácsok:
Tipp: A lisztet Å‘rölt mandulával helyettesÃthetjük! A megadott mennyiség megduplázható!
ElkészÃtési idÅ‘: 30 perc
A receptet beküldte: icus61
