Hozzávalók:
2 dkg zselatin, 1 dl vÃz, 35 dkg gesztenye, 5 dkg porcukor, 4 dl tejszÃn.
ElkészÃtés:
Vékony piskótát sütünk (kakaósat). A piskótát belefektetjük egy őzgerincfor-mába. Az egyik oldalából úgy vágunk le, hogy a megtöltött piskóta tetejét befedjük, mint egy tető.
2 dkg zselatint 1 dl vÃzben áztatunk, 10 dkg gesztenyét az Å‘zgerinc hosszúságára kisodorjuk vizes kézzel. 25 dkg gesztenyét 5 dkg porcukorral, 1 rum aromával elkeverünk. 4 dl keményre vert tejszÃnbe belecsorgatjuk a zselatint, majd a gesztenyéhez keverjük. A tejszÃnes gesztenye felét rátesszük a piskótára, ráhelyezzük a rúddá sodort gesztenyét, majd erre, a tejszÃnes gesztenye másik felét. A levágott piskótacsÃkkal befedjük a gesztenyés tölteléket.
Betakarjuk, hűtÅ‘be tesszük és ha megdermedt, tálcára borÃtjuk és csokimázzal bevonjuk.
A receptet beküldte: sucika17
