Hozzávalók:
Tésztához:
80-90dkg liszt
5-6dkg élesztő
kb.3dltej
1tojás
Diónyi zsÃr
1 evő kanál étolaj
csipet só
reszelt citromhéj
Töltelék:
darás-tejfölöshöz: 1 pohár tejföl,cukor Ãzlés szerint,2-3 kanál búzadara, mazsola 1 tojás(elhagyható a tojás)
Kakaós: kakaópor és cukor Ãzélés szerint
Fahéjas: faféj és cukor
ElkészÃtés:
Az élesztÅ‘t kevés cukros tejben felfuttatjuk, a lisztet tálba tesszük beleteszünk egy csipet sót,egy kis reszelt citromhéjat,ossze keverjük majd bele az élesztÅ‘, a tojás, az étolaj és a zsÃrt kicsit megolvasztom és úgy teszem bele,( de nem muszály)majd annyi tej,hogy jól dagasztható legyen. Kidagasztom és legalább fél órát pihentetem.Majd deszkán három-négy felé veszem, attól függÅ‘en,hogy hányat akarok csinálni.TerÃtÅ‘re asztalra teszem amnit elÅ‘zÅ‘leg kicsit megliszteztem és elkezdem nyújtani, finoman húzni.Mikor kinyújtottam, (óvatosan,hogy ne szakadjon) meglocsolom egy kis olajjal vagy olvasztott zsÃrral,jöhet rá a töltelék.A tejfölbe bele a búzadara, tojás, cukor, ezt kikeverem majd a tésztára hintem és rászórom a mazsolát.Egyirányba feltekerem és kiolajozott vagy zsÃrozott tepsibe még kb fél órát kelesztem.Majd megkenem tojással és sütöm jól elÅ‘melegÃtett sütÅ‘ben, közepes fokozaton.
Lehet csinálni sok félét,a családomnak ez a darás-tejfölös a kedvence!!!
Kakaós, fahéjas, mákos,meggyes-mákos, diós,
Mindenkinek jó étvágyat!!!
Tanácsok:
MindÃg locsoljuk meg a tésztát olajjal a töltelék rászórása elÅ‘tt…
Ha olyat csinálunk ami sok cukorral készül, kakaós, fahéjas, azt rögtön kisülés után vegyük ki a tepsiből gyúró deszkára mert az olvadt cukorba beleragad ahogy hül és nem tudjuk szépen kiszedni.Én nem szoktam megszórni porcukorral de aki szereti megszórhatja.Én ebből a tésztából szoktam csinálni buktát is, nagyon finom..A hozzávalókat nem szoktam pontosan kidekázni csak találomra..
ElkészÃtési idÅ‘: 90 perc
A receptet beküldte: teleki_2007
