Hozzávalók:
- 50 dkg keksz
- 15 dkg sütőmargarin
- 15 dkg porcukor
- 5 dkg kókuszreszelék
- 4 evőkanál kakaópor
- 1 dl feketekávé
- 1 dl rum
- 6-8 evőkanál baracklekvár
- A töltelékhez:
- 4 evőkanál liszt
- 2 dl tej
- 2 csomag vanÃliás cukor
- 25 dkg sütőmargarin
- 20 dkg porcukor
- 5 dkg kókuszreszelék
- A tetejére:
- kókuszreszelék
ElkészÃtés:
1.) A kekszet ledaráljuk, majd a szobahÅ‘mérsékletű margarinnal, porcukorral, kávéval, rummal, kókuszreszelékkel, kakaóporral és annyi baracklekvárral, hogy jól formálható masszát kapjunk, összedolgozzuk. HűtÅ‘szekrénybe tesszük, amÃg a krém elkészül.
2.) A krémhez a tejet a liszttel és a vanÃliás cukorral folyamatosan kevergetve sűrűre fÅ‘zzük.
3.) A margarint a porcukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a kókuszreszeléket és a kihűlt krémet.
4.) A kekszes masszát kivesszük a hűtÅ‘bÅ‘l, és egy fóliával lefedett nyújtódeszkára simÃtjuk ujjnyi vastagon. (Ha befóliázunk egy nyújtófát, azzal szépen el lehet nyújtani a masszát anélkül, hogy összeragadna.) Megkenjük a krémmel, és a fólia segÃtségével szorosan feltekerjük. Tekerés közben folyamatosan szórjuk kókuszreszelékkel, hogy az mindenütt egyenletesen befedje a tekercset. A fólia két végét jól összesodorjuk, és a kész tekercset egy éjszakára a hűtÅ‘be tesszük.
Megjegyzés:
A receptet Mirza (Morzsálós) küldte. Köszönjük!
