Hozzávalók:
70dkg liszt
2 tojás
1 kefir
1dl olaj
5dkg élesztő
1dl tej
1 margarin
2 evőkanál cukor
1 evőkanál só
1 tojássárgája a kenéshez
ElkészÃtés:
ElÅ‘ször a margarint jó habosra keverem egy evÅ‘kanál sóval. Azután felfuttatom az élesztÅ‘t a tejjel és a cukorral. A lisztet egy tálba mérem és összeállÃtom a tésztát az élesztÅ‘vel, kefirrel, olajjal, tojással. Só nem kell bele! Rugalmas pogácsatésztát kapok. Ha szükséges a kefirbÅ‘l többet teszek, vagy tejföllel pótolom. A tésztát nyolc egyenlÅ‘ részre vágom. Egyet tányér nagyságú kerek lappá nyújtok, és kiteszem oldalra, a gyúródeszka szélére. Megkenem a sós margarin egynegyed részével. Egy másik lappal beborÃtom. Négyfele vágom, és minden cikket még háromfelé. Közben mindegyiket megkenem a margarinnal. Szorosan feltekerem, és ritkásan tepsibe teszem. Tojássárgájával megkenem. Tetejére tetszés szerint Å‘rölt köményt, reszelt sajtot, szezámmagot lehet szórni. Egy óra hosszat pihentetem utána nem elÅ‘melegÃtett sütÅ‘ben 200 fokon, 25-30 perc alatt zsemleszÃnűre sütöm.
A receptet beküldte: Rumino
