Hozzávalók:
1 kg liszt
25 dkg margarin(vagy zsÃr)
2 db tojás
1 cs. sütőpor
25-30 dkg reszelt sajt
só, Ãzlés szerint köménymag
és annyi tejföl, hogy jól kidolgozható legyen a tészta(nekem 2 dl-el sikerült, de használhatunk helyette tejet is)
ElkészÃtés:
A hozzávalókból jól kidolgozott tésztát készÃtünk, majd kb. dió nagyságú golyókat formázunk. A tallérsütÅ‘t felmelegÃtjük és kezdÅ‘dhet a sütés. Közben a sütÅ‘t minden darabnál meg kell fordÃtani a tűzhelyen.
Akinek nincs tallérsütÅ‘je, az nyugodtan kinyújthatja a tésztát, és perecszaggatóval formázva is finom sajtos süti készÃthetÅ‘ belÅ‘le.
A receptet beküldte: siti
