Hozzávalók:
- kapor
- uborka
- öreg krumpli
- só
ElkészÃtés:
Végy 1 nagy uborkás üveget. Alulra pakolj bele 1 csokor kaprot. Erre 1 sor karikára vágott nyers burgonyát. /Nem tévedés, nem kenyeret! Én öreg krumplit spájzolok be erre a célra. A lé sose penészesedik meg, áttetszÅ‘en tiszta marad, és behűtve a legfinomabb nyári üdÃtÅ‘ ital./ Erre pakolom a megmosott és felhasÃtott uborkát, amelyet aznap reggel /!/ szedek le, mert csak akkor lesz ropogós. A tetejére szintén karikára vágott nyers, öreg krumplit rakosgatok. Legfelülre jön még 1 csokor kemény szárú kapor, amely alkalmas arra
is, hogy leszorÃtsa az egész rakományt. Végül leöntöm langyos, sós vÃzzel /ahány liter vÃz, annyi evÅ‘kanál só/, kistányérral letakarom, 3 nap múlva csudát tálalhatok a családnak.
Megjegyzés:
Én egy esztergomi Ferences atyától tudom a receptet. Ha egyszer kipróbálják, nem bánják meg. Jó étvágyat !
A receptet Nagyi2010 küldte. Köszönjük!
