Hozzávalók:
1 evőkanál tárkonyecet,
1 dl tejszÃn,
1 dl tejföl,
1 evőkanál finom liszt,
4 db savanyú uborka,
30 dkg csiperkegomba,
1 mokkáskanál őrölt bors,
Ãzlés szerint só,
3 evőkanál étolaj,
2 db babérlevél,
1 db vöröshagyma,
1,5 kg pulykacombfilé,
1 csokor tárkony.
ElkészÃtés:
A pulykacombot kicsontozzuk, bÅ‘rét lefejtjük, kisujjnyi csÃkokra vágjuk.
A hagymát megtisztÃtjuk, fölaprÃtjuk és bográcsban vagy nagyobb lábasban megforrósÃtott olajban megfonnyasztjuk.
A húst hozzáadjuk, közepesen erős tűzön kevergetve fehéredésig sütjük.
Megsózzuk, megborsozzuk, a babérlevelet beledobjuk.
Egy dl vizet öntünk rá, gyenge tűzön kb. 1 óra alatt vajpuhára főzzük.
Ezalatt a gombát megtisztÃtjuk és cikkekre vágjuk, az uborkát vékony csÃkokra vágjuk.
A húshoz keverjük és fedő nélkül 5 percig pároljuk.
Közben a lisztet tejföllel, tejszÃnnel meg 2 dl vÃzzel simára keverjük, és ráöntjük a húsra.
Az ecettel kellemesen pikánsra ÃzesÃtjük, pár csepp citromot is tehetünk bele.
Végül apróra vágott tárkonnyal fűszerezzük.
Párolt rizzsel tálaljuk.
A receptet beküldte: CILUSKA
