Hozzávalók:
- 4 db csirkecomb
- 1 nagy fej vöröshagyma
- 1 evőkanál liszt
- 3 dl fehérbor
- 3 dl vÃz
- só
- őrölt bors
- 4 db húsleveskocka
- 1 nagy pohár tejföl
- 1 evőkanál mustár
- 70 dkg vegyes zöldségkeverék
ElkészÃtés:
A combokat kettévágjuk, majd sózzuk, borsozzuk. Olajon mindkét oldalát hirtelen átsütjük, majd kiszedjük, félretesszük. A hagymát felkockázzuk, és az olajban elkezdjük párolni. Majd rászórjuk a lisztet, és kicsit együt pirÃtjuk, majd felöntjük a vÃzzel és a borral. Beletesszük a húsleveskockát, és kb. 10 percig fÅ‘zzük. Ezután tésztaszűrÅ‘n leszűrjük, kanállal kicsit átpasszÃrozzuk a hagymát is, de nem kell az egészet. Beletesszük a húst, és szép lassan, többször megkeverve puhára fÅ‘zzük. Ha a hús már puha, óvatosan megint kiszedjük, és a szaftba belekeverjük a tejfölt és a mustárt, majd jól kiforraljuk. Közben a zöldségkeveréket jénaiba tesszük, lefedjük, és a mikróba puhára pároljuk. Hozzákeverjük a közben elkészült szafthoz, majd beletesszük a húst is, és jól átforraljuk.
Megjegyzés:
ElsÅ‘re kicsit komplikáltnak tűnhet a recept, de végiggondolva nem az. És az Ãze kárpótol a ráfordÃtott időért. Ha közben kevésnek találjuk a levet, akkor vÃzzel és borral pótolni kell.
A receptet és a fotót Kgizike küldte. Köszönjük!
