Hozzávalók:
10 dkg sertéshús
20 dkg macskagomba vagy vargánya
20 dkg szójababcsÃra (helyette esetleg cérnametélt)
Egy nagy szál sárgarépa
10 dkg sonka
Egy fél csirkemell
Egy kisebb gyömbérgyökér
Egy fej vöröshagyma
Két zöldhagyma
Két evőkanál szójamártás
Két fokhagyma
Két evőkanál eroleves
Egy evőkanál kukoricaliszt
ElkészÃtés:
A macskagombákat megáztatjuk, ha másmilyen gombánk van, azt csÃkokra vágjuk.
A sertéshúst is csÃkokra szeljük, a lebontott csirkemellel együtt.
A sonkát felkockázzuk, a sárgarépát megtisztÃtva lereszeljük, a vöröshagymát felaprÃtjuk, a zöldhagymát gyermekujjnyi darabokra vágjuk, a
fokhagymát apróra daraboljuk, a gyömbért lereszeljük.
A szóját összekeverjük egy kis cherryvel, belerakjuk a húsokat és fél óráig ebben a páclében
marináljuk.
FÅ‘zés: Egy üres serpenyÅ‘t a tűzön megforrósÃtunk. Beleöntjük az olajat, melynek a melegtÅ‘l rögtön fel kell forrnia.
Beletesszük a hagymát, zöldhagymát, gyömbért, harminc másodpercig sütjük.
Beletesszük a reszelt sárgarépát, a leszurt húsokat, és tovább sütjük.
Három perc múlva hozzáadjuk a sonkakockákat és a gombát, valamint a szójababcsÃrát.
Ha közben az a lé,amit a hús sütés közben ereszt, elpárologna, folyamatosan utánaöntünk a
szója-cherry páclébol.
Majdnem a sütés végén belekeverjük a fokhagymát.
Az erőlevest és a kukoricalisztet összekeverjük a
szója-cherry páclé maradékával, vigyázva arra, nehogy csomós legyen, és beleöntjük a serpenyőbe. Dobva-rázva, vagy fakanállal kevergetve körülbelül
két percig sütjük, majd tálalhatjuk a Chop-sueyt.
A receptet beküldte: LoLiNa
