Hozzávalók:
- 50 dkg csirkemellfilé
- 20 dkg fagyasztott mexikói zöldség
- olÃvaolaj
- 1 evőkanál vöröshagymakrém
- só
- bors
- ételÃzesÃtÅ‘
- majoranna
ElkészÃtés:
A csirkemellfilét ujjnyi vastag csÃkokra vágom fel. Az olÃvolajat felforrósÃtom, és megpirÃtom benne a hagymakrémet, majd beleteszem a csirkemellcsÃkokat. Sóval, borssal, ételÃzesÃtÅ‘vel és majorannával Ãzlés szerint ÃzesÃtem. A csirkét közepesen átsütöm, majd hozzáteszem a fagyasztott mexikói zöldséget, öntök hozzá kb. 1 dl vizet, majd a legalacsonyabb hÅ‘fokon félig lefedve párolom. Ha a zöldség megpuhult, az egészet *zsÃrjára* sütöm. Párolt rizzsel vagy hasábburgonyával tálalom, de magában is finom és kiadós.
Megjegyzés:
A receptet Vivetta küldte. Köszönjük!
