Hozzávalók:
- Tésztához:
- 10 db tojás
- 10 evőkanál liszt
- 6 evőkanál cukor
- fél csomag sütőpor
- Cukorsziruphoz:
- 25 dkg cukor
- 0,5 l vÃz
- 2 csomag vanÃliás cukor
- 1 dl rum
- Krémhez:
- 1 csomag csokipuding
- 4 evőkanál liszt
- 1 l tej
- 8 evőkanál cukor
- 10 dkg vaj
- 1 csomag mazsola
- Glazúr:
- 1 tábla étcsokoládé
ElkészÃtés:
A tésztához megadott hozzávalókból felvert piskótatésztát készÃtünk hagyományos módon, kihűlés után 2 cm-es csÃkokra vágjuk. MegfÅ‘zzük a cukorszirupot és ÃzesÃtjük. ElkészÃtjük a krémet: a lisztet összekavarjuk a csoki pudinggal, a cukorral, felengedjük a tejjel, és gÅ‘z fölött összeforraljuk, hozzáadjuk a vajat és a mazsolát. Kavargatva langyosra hűtjük.
Egy nagyobb tésztaszűrÅ‘be csigaformára beletekerünk egy sor piskóta csÃkot, meglocsoljuk cukorsziruppal, rákenünk egy réteg krémet, ismételjük amÃg elfogynak a hozzávalók, a fedÅ‘réteg sima piskóta legyen. Pár óra eltelte után a lefolyt krémet újra felöntjük, hűtÅ‘ben tároljuk másnapig, Ãgy összeköt a krém és a tészta anyaga. Tálra borÃtjuk és bevonjuk olvasztott étcsokoládéval.
Megjegyzés:
A receptet Hadnagy Ilona küldte. Köszönjük!
