Hozzávalók
- elkészítés:180 perc
- nehézség:normál
- sütési hőfok:220 ℃
- sütési idő:7-8 perc
- A díszítéshez
aszalt gyümölcsök
mogyoró
mandula - A bevonathoz
10-10 dkg ét- és tejcsokoládé
- A sziruphoz
10 dkg kristálycukor
1 dl víz - A nyújtáshoz
finomliszt
- A tésztához
60 dkg finomliszt
csipet só
1 púpozott kiskanál szódabikarbóna
1 evőkanál mézessütemény fűszerkeverék
1,5 dl víz
3 evőkanál méz
32 dkg kristálycukor
25 dkg Rama Sütőmargarin - A mázhoz
1 tojásfehérje
15 dkg porcukor
Elkészítés
1. A puha margarint először magában, majd a cukorral keverjük habosra. A mézet, a fűszerkeveréket, a szódabikarbónát és a sót is belekeverjük, majd a vízzel és a liszttel addig gyúrjuk, míg sima tészta nem lesz belőle. Ha ragadna, egy kevés lisztet adjunk még hozzá! Cipóvá formáljuk, majd egy éjszakára a hűtőszekrénybe tesszük.
2. Másnap, még mielőtt nekilátunk a sütésnek, kartonpapírból vágunk, egy kb. 25 cm széles, 45 cm magas fenyőfa formát, amin berajzoljuk azt is, hogyan vágjuk majd a tésztát 24 részre. Ez az a pillanat, amikor ügyes gyermekeinket is bevonhatjuk a munkába. A tésztát meglisztezett gyúrólapon 3-4 mm vékonyságúra ellapítjuk, a sablont rátesszük, és körbevágjuk. Az így kapott fenyőt 24 részre vágjuk, a sablonon bejelöltek szerint, sütőpapírral bélelt tepsire rakjuk, és forróra előmelegített sütőben (210 °C, légkeveréses sütőben 190 °C) 7-8 perc alatt megsütjük. Közben a maradék tésztából különféle, nagyjából 6 cm-es formákat (karácsonyfát, szívet, korongokat, stb.) szaggatunk, és egy másik tepsiben ezt is megsütjük.
3. A sziruphoz való vizet a cukorral fölforraljuk, majd a még forró sült „mézeseket” megkenegetjük vele. Hűlni hagyjuk.
4. A kétféle csokoládét fölolvasztjuk, majd a fenyő darabkáit vékonyan bevonjuk vele. Mielőtt a csokoládé megszilárdulna rajta, mazsolával, kis kockákra vágott aszalt gyümölccsel, mogyoróval, egyebekkel díszítjük, de ne feledkezzünk el arról, hogy majd a számoknak is helyet kell adni!
5. A mázhoz a tojásfehérjét félig felverjük, majd annyi porcukrot dolgozunk bele, hogy sűrűn folyós massza legyen. Zsírpapírból hajtogatott „habzsákba” töltjük, és a kis süteményeket 1-től 24-ig megszámozzuk.
6. Amikor a bevonata megszilárdult, egy szép nagy, lapos tálon összeállítjuk a fenyőt. Száraz, hűvős helyen tároljuk, és persze közben naponta csemegézünk belőle.
gyermekkel is készíthető