Hozzávalók:
• 40 dkg sima liszt
• 2 csomag sütőpor (24 g)
• 1 teáskanál só
• 1 evőkanál kristálycukor
• 6 dl zsÃros tej
• 2 db tojás
• 10 dkg olvasztott vaj
ElkészÃtés:
A vajat egy bögrében beteszem a mikróba 1 percre. Közben jól összekeverem a lisztet a cukorral, sóval és a sütÅ‘porral. A halom közepébe egy kisebb mélyedést csinálok, abba öntöm a vajat, és szép lassan, keverés közben adom hozzá az elÅ‘zÅ‘leg összekevert tojást és a tejet. Addig keverem, amÃg csomómentes lesz. Régi tÃpusú (nem teflon) palacsintasütÅ‘ben sütöm, azt nem kell olajozni (mivel ez a tészta nagyon gyorsan magába szÃvja az olajat). Lassú tűzön kell sütni, mert centi vastagra feljön, és
Tanácsok:
Az amerikaiak vajat tesznek a tetejére és juharsziruppal öntik le.
Vigyázat, nagyon laktató!
A receptet beküldte: Gvivike
