Hozzávalók:
- 2 személy:
- 30 dkg csirkemellfilé
- 2 bögre basmati rizs
- 1 fej vöröshagyma
- 4-6 gerezd fokhagyma
- diónyi gyömbér (kb. 5 dkg)
- csÃpÅ‘s chili Ãzlés szerint
- marék pucolt mogyoró (kb. 8 dkg)
- 3 evőkanál szójaszósz
- olaj
- 3 evőkanál virágméz
- Fűszerek:
- 1 teáskanál fenyérfű (ázsiai citromfű)
- 1 csipet chili (Ãzlés szerint)
- 1 teáskanál kurkuma
- 1 csipet fahéj
- 1 csipet bors
ElkészÃtés:
A hagymát gorombára vágtam, forró olajban pirÃtottam, rádobtam 4-6 gerezd fokhagymát zúzva, és beleöntöttem a diónyi reszelt gyömbért. Aki szereti a keleties édes-csÃpÅ‘s kombinációt, az feltétlenül tegyen bele egy jó nagy csipet Å‘rölt chilit! (Isteni lesz a végeredmény!) Hozzáraktam a nagy csÃkokra vágott csirkehúst, meglocsoltam sötét szójaszósszal és mézzel, kurkumát, fenyérfüvet (ázsiai citromfű), fahéjat és Å‘rölt borsot szórtam rá, hirtelen lepirÃtottam az egészet, végül belekerült a marék pucolt földimogyoró. Pár pillanat alatt összepirult az egész.
A rizst négyszeres vÃzben fÅ‘zzük, majd hideg vÃzzel leöblÃtjuk és leszűrjük. Miközben a hús készül a serpenyÅ‘ben (esetleg wokban), a rizs fÅ‘het, Ãgy nagyjából egyszerre készül el.
Megjegyzés:
A receptet ZefirAbdElNur küldte. Köszönjük!
