Hozzávalók:
- A tésztához:
- 4 tojás
- 28 dkg cukor
- 10 evÅ‘kanál meleg vÃz
- 10 dkg dió
- 20 dkg liszt
- 1/2 csomag sütőpor
- A krémhez:
- 1/2 liter tej
- 4 evőkanál liszt
- 20 dkg vaj
- 20 dkg porcukor
- 7 dkg dió
- 1 csomag vanÃliás cukor
- 1 tojás sárgája
- A tetejére:
- csokimáz
ElkészÃtés:
A tojások sárgáját a cukorral és a vÃzzel jó habosra keverjük (sokáig, de az idÅ‘ a géptÅ‘l is függ). Ezután hozzákeverjük a sütÅ‘porral elkevert lisztet, a diót és a habbá vert tojásfehérjét. 200 fokos sütÅ‘ben megsütjük.
A krémhez sűrűre fÅ‘zzük a tejet a liszttel. Habosra keverjük a diót a vajjal, cukorral, vanÃliás cukorral és a tojássárgával. Ha kihűlt a krém, összekeverjük a vajas krémmel. RásimÃtjuk a kisült tésztára, hűtÅ‘ben hagyjuk megdermedni, utána csokimázt teszünk a tetejére.
Megjegyzés:
A krémbe a liszt helyett lehet 4 evÅ‘kanál grÃzt is a tejjel felfÅ‘zni (ez sűrűbb állagú).
A receptet Bebe74 küldte. Köszönjük!
