Hozzávalók:
40 dkg finomliszt
2,5 dkg élesztő
1 dl tej
0,5 dl olaj
1 tk. só
1 tk. cukor
1 bögre(kb. 2 dl)langyos vÃz
ElkészÃtés:
az élesztÅ‘t felfuttatom a cukros langyos tejben. A lisztet egy tálba szitálom, ráöntöm az olajat, a felfuttatott élesztÅ‘t, hozzáadom a sót és annyi vizet, hogy kelt tészta állagú tésztát kapjak. Ha jól összeállt,-nyugi, ez csak pár perc-letakarom és egy fél órán át pihentetem. Utána kiolajozott tepsibe kézzel belenyomkodom, és a család Ãzlésének megfelelÅ‘en „dÃszÃtem” és reszelt sajttal megszórva közepes lángon, elÅ‘melegÃtett sütÅ‘ben megsütöm, kb. 20 perc alatt.(figyelgetni szoktam, az idÅ‘ sütÅ‘tÅ‘l is függ)
A receptet beküldte: siti
