Hozzávalók
- elkészÃtés:45 – 50 perc
- nehézség:normál
- sütési hÅ‘fok:–
- sütési idÅ‘:–
-
kb. 3 cs szögletes, nem darált keksz
2 l tej
kókuszreszelék
3 tojás
2 csomag vanÃliás puding
7 ek cukor
1 ek liszt
1 csomag gesztenyemassza
12,5 dkg margarin - A tetejére
tortabevonó,vagy étcsoki
kevés olaj - Karamell öntethez
12 ek cukor
4 dkg margarin
8 dl tej
ElkészÃtés
A kekszeket 4,5 dl tejbe megmártom, mindkét oldalát, és tepsibe rakom. Másfél csomag pudingot, a tojássárgát, a cukrot, a lisztet beleöntöm a 7,5 dl tejbe, és addig fÅ‘zöm, amÃg jó sűrű nem lesz. Ekkor belekeverem a kemény habbá vert tojásfehérjét, jól összekeverem, hozzáadom a kis kockákra vágott margarint, és Ãgy is jól összekeverem. A krém felét rátöltöm a kekszre. Erre kókuszreszeléket szórok, rá pedig a kis darabokra vágott gesztenyemasszát teszem. A gesztenyemasszára jön a karamell öntet: 12 ek cukrot karamellizálok, amikor szép barna, hozzáadom a vajat vagy sütÅ‘margarint, felengedem 8 dl tejjel, melyben elkevertem a vanÃliás pudingot. Addig fÅ‘zöm, amÃg sima, és sűrű lesz. Jöhet a 2. réteg keksz, a krém másik felét rátöltöm a kekszre, a krémre kókuszreszeléket, a kókuszreszelékre a karamell öntetet. Amikor a karamellöntetet is rátettem a kókuszreszelékre, jöhet a tortabevonó, melyet gÅ‘z fölött kevés olajjal megolvasztok. Meg kell várni, amÃg a csoki megszilárdul kissé, és 3 órára mehet be a hűtÅ‘be.
Tippek
Hűtőből kivéve nagyon óvatosan kell felvágni, hogy ne töredezzen meg a csokimáz.
