Hozzávalók
- elkészÃtés:100 – 120 perc
- nehézség:normál
- sütési hőfok:190 ℃
- sütési idő:10-12 perc
- Tészta
2 dl vÃz
15 dkg zsÃr vagy sütÅ‘margarin
15 dkg liszt
6 tojás - Krém
7,5 dl tej
3 cs. vanÃliás, vagy tejszÃn Ãzű pudingpor
25 dkg Rama
15 dkg porcukor
4 dl növényi habtejszÃn
2 cs. vanÃliás cukor
1 cs habfixáló
ElkészÃtés
A tésztához a vizet a zsÃrral vagy sütÅ‘margarinnal felforraljuk, kevergetve beleszórjuk a lisztet, 1-2 percig fÅ‘zzük, amÃg el nem válik az edény falától. 15-20 percre félretesszük, majd a tojásokat egyenként jól belekeverjük. Egy nagy tepsit sütÅ‘papÃrral kibélelünk, és mivel a tészta elég ragacsos egy vizes kanál segÃtségével belesimÃtjuk a tepsibe. Nem kell a tepsi széléig elhúzni a tésztát. A tészta felfog púposodni, de az a jó. ElÅ‘melegÃtett sütÅ‘ben 190 fokon, légkeverésesben 170 fokon kb. 10-12 percig sütjük, vigyázzunk mert hamar megpirul. Ha kész óvatosan gyúródeszkára csúsztatjuk. A krémhez a tejet a pudingporral sűrűre fÅ‘zzük, majd a margarint kikeverjük a porcukorral, és ha kihűlt a puding, kanalanként összekeverjük. A krémet az egyik lapra kenjük. A tejszÃnt kemény habbá verjük a vanÃliákkal, majd belekeverjük a habfixálót is. Rákenjük a krémre és befedjük a másik lappal, amit egy kicsit rányomkodunk. Porcukorral meghintjük és hűtÅ‘be rakjuk.
